Poslat dítě na tábor? Každá třetí rodina na to nemá prostředky

Nadcházející prázdniny představují pro mnohé rodiny velký zásah pro jejich peněženky. Je potřeba počítat jak s výdaji na společnou dovolenou, tak na nejrůznější aktivity pro děti jako jsou příměstské kempy, sportovní soustředění nebo letní tábory. Třetina rodičů si však tyto výdaje dovolit nemohou.

Dětské tábory jsou typickou českou zábavou a zájem o ně nepolevuje. Velkou motivací, proč rodiče na tábor děti posílají je, aby nebyly samy doma. Více než 40% rodičů se proto nerozpakuje dětem minimálně jeden tábor zaplatit. Na tábor tak v letní sezóně jedou dvě třetiny českých dětí. Čtyři z deseti jedou i několikrát. Oblíbené jsou tábory sportovní, skautské, taneční, matematické a zaměřené na konkrétní obory (například jazykové).

Tábor si nemůže dovolit každá třetí rodina

Týden na táboře rodiče včetně kapesného vyjde okolo 3000 Kč. Každá třetí rodina si však toto nemůže dovolit. O děti se tak starají doma sami nebo je posílají k příbuzným. Často také využívají příspěvek od zaměstnavatele nebo od pojišťovny.

Mnoho rodičů řeší nedostatek financí na tábor či dovolenou rychlou půjčkou. Reklamní slogany se na nás valí ze všech stran a lidé rádi a často podlehnou. Kvůli dovolené se zadlužuje jedno procento dlužníků. Nejčastěji si půjčují žadatelé, kteří už dluhy mají u banky či nebankovních institucí.

Při výběru půjčky je nutné se vyhnout chybám

Pokud se rozhodnete dětský tábor nebo dovolenou financovat z půjčky, je potřeba dodržet základní pravidla a vyhnout se chybám. Velmi oblíbená je krátkodobá půjčka, kterou vrátíte z výplaty. Před létem se objem půjček zvyšuje o 10%. Vybírejte si půjčku od ověřených poskytovatelů, kteří nechtějí poplatky předem. Výhodou rychlých půjček je:

  • rychlé vyřízení
  • kontrola dlužníků jiným způsobem
  • flexibilní nastavení
  • minimální administrativa
  • peníze na účtu za pár minut

Proč si na dovolenou či tábor nepůjčovat

Půjčovat si peníze na tábor pro děti nebo na dovolenou není příliš dobrá volba. V první řadě je nutné počítat s úroky, pokud nemůžete využít nabídku první půjčky zdarma. Půjčíte si 10 000, 20 000 nebo 50 000 Kč a splácíte třeba pět let, zatímco dovolená trvala 14 dní. Zejména mladí lidé na sebe navážou celou řadu úvěrů a pak mají problém tyto peníze vracet. Toto je snadný krok, jak spadnout do dluhové pasti.

Když už si chcete půjčit, porovnávejte parametry půjčky

Chcete-li si peníze půjčit, pak rozhodně obětujte pár minut srovnávání půjček. Nezávislé online srovnání je zcela zdarma. Stačí si vybrat typ půjčky a částku, kterou si chcete půjčit. Stačí pár sekund a rázem vidíte, která půjčka má jaké parametry, kde vám nabídnou nejnižší RPSN a kde naopak nejvyšší. Půjčování peněz nepodceňujte ani u malých půjček do výplaty. Právě ty jsou při špatné volbě krokem do dluhové pasti.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *